ŞİFA

Fiyat:
231,00 TL
İndirimli Fiyat (%54) :
106,31 TL
Kazancınız 124,69 TL
Aynı Gün Kargo

ŞİFA

ZİHNİN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNE DAİR 
BİLİMSEL BİR YOLCULUK

Jo Marchant


KRALİYET AKADEMİSİ BİLİM KİTABI ÖDÜLÜ 2016 FİNALİSTİ

NEW YORK TIMES BESTSELLER

Zihin bedeni etkiler, bunu biliyoruz.

Bir melodiyle tüylerimiz diken diken olur, bir görüntükarşısında gözyaşı dökeriz ve bir temas kalp atışlarımızı değiştirir. Ama 
soru zihin bedeni iyileştirebilir mi olduğunda, umut taciri yeni çağ guruları tarafından istila edilmiş, bırakın inanmayı, üstüne kafa yormanın bile akıldışı görüldüğü bir sahada buluruz kendimizi. Doğru, zihnimiz –kimilerinin pazarladığı gibi– kanseri yenecek mucizevi bir ilaç değil ama bir ağrı kesici ya da antidepresan işlevi görebildiğini gösteren bilimsel araştırmaları nereye 
koyacağız?

Jo Marchant'a göre insanlığın ortak çıkarı bu alanı yok saymaktan değil, tersine şüpheciliği elden bırakmadan merak ve inatla gerçekle masalı birbirinden ayırmaktan geçiyor. Büyük yankı uyandıran ve Kraliyet Akademisi Bilim Kitabı Ödülü finalisti olan kitabı ŞİFA’da, heyecan verici araştırma ve vakaların peşinden dünyayı dolaşarak şu sorulara cevap arıyor:

Alternatif tıbba yönelmek hepten bir yanılgı mı, yoksa bir fark yaratabilir mi?

Düşüncelerimiz, inançlarımız ve duygularımız fiziksel sağlığımızı etkileyebilir mi?

Zihnimizi bedenimizi iyileştirmek üzere eğitebilir miyiz?

ŞİFA, zihnin iyileştirme potansiyelini, sınırlarını ve bizim bu potansiyelden nasıl faydalanabileceğimizi ortaya koyuyor. İnsan olmanın anlamına dair yeni ve ufuk açıcı bir bakış açısı sunuyor.

 

 

“Jo Marchant kanıtlarını öyle ikna edici şekilde sunuyor ki ona katılmamak çok güç… Bu, kesinlikle vakti gelmiş bir tıp alanı.”

Independent

 

“Bir zihni ve bir bedeni olan herkes bu kitabı okumalı.”

Henry Marsh

Teknik Özellikler
YazarJO MARCHANT
Diğer Özellikler
Stok KoduDOM04
MarkaDOMİNGO
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.