GÜÇLÜ BAŞLA

Fiyat:
273,00 TL
İndirimli Fiyat (%63,6) :
99,38 TL
Kazancınız 173,62 TL
Aynı Gün Kargo

Güçlü Başla'da, Lois Zachary ve meslektaşı Lory Fischler, zaman içinde gelişen bir mentorluk ilişkisinin içine ve yanına bizi de alan unutulmaz bir hikâyeyi ustalıkla işliyorlar. Kendimizi, bir mentor ve danışanın ilişkilerinin başında yaşadıkları sorunları dinleyip, ilk elden öğrenirken buluyoruz.

Yazarların burada ele aldığı süreç belirli ve tek bir ilişkinin gelişimine odaklanıyor. Ancak, karakterler, sohbetler ve şartlar, daha önce mentorluk ilişkisi içinde olmuş ya da mentorları ve danışanları destekleme görevinde bulunmuş herhangi biri için çok tanıdık gelecektir.

Başarılı mentorluk ilişkileri, ilişkinin dönemsel değerlendirmelerini de içerir. Her birimiz diğerinin neyi daha az ya da neyi daha fazla yapmasını isteriz? İncelediğimiz konuları genişletmek ya da derinleştirmek ister miyiz? Birbirimize karşı nasıl daha dürüst olabiliriz? Danışanın bilgeliği arttıkça ve o, iç ve dış çevresinin daha çok farkına vardıkça, neyin değişmesi gerekir? Bu hikâyede, bu gibi sorular sormanın mentor ve danışanı arasında nasıl karşılıklı saygıyı ve güveni artırdığını ve daha da büyük katkı yapan görüşmeleri tetiklediğini görüyoruz.

Bu gibi hikâyelerin, ders kitaplarının yapamadığı bir şekilde hayal gücümüzü ele geçirme becerisi vardır. Her bir mentorluk ilişkisi bir öğrenme yolculuğudur, “kahramanın yolculuğu” geleneğinde olduğu gibi; bilinmeye doğru bir yolculuk, zorluklarla karşılaşılan ve korkularla yüzleşilen ve zamanla kendini tanıyıp saygı duymayı öğreten.


YAZAR
LOIS J. ZACHARY & LORY A. FISCHLER

Teknik Özellikler
YazarLOIS J. ZACHARY & LORY A. FISCHLER
Diğer Özellikler
Stok KoduSOLA30
MarkaSOLA
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.