DAHİLER NEDEN DAHİLER?

Fiyat:
273,00 TL
İndirimli Fiyat (%59,5) :
110,63 TL
Kazancınız 162,37 TL
Aynı Gün Kargo
Bir dâhi olmak için gerekenler nelerdir?
IQ testinde yüksek puan almak mı? Zihinsel olarak hasta olmak mı?
Mozart gibi çocuk yaşında dâhi olmak mı, yoksa Beethoven gibi yeteneği sonradan ortaya çıkan bir dâhi olmak mı? Keats gibi trajik bir şekilde genç ölmek ya da Goethe gibi dünyaya kazık çakacak kadar uzun yaşamak mı?
Dâhiler Neden Dâhiler’de, Dean Keith Simonton yaratıcı dehadaki temel faktörleri inceliyor ve dâhiler arasında küçük bir ortaklıktan çok daha fazlası olduğunu gösteriyor.
Kırk yılı aşkın bir süredir yaratıcılık ve deha üzerine çalışan Simonton, hem bilimsel araştırmalardan hem de Isaac Newton'dan Vincent van Gogh'a ve Virginia Woolf'a kadar uzanan ünlü yaratıcı dâhilerin hayatlarından yararlanıyor. IQ testlerinin kökenini ve uzun süre önce ölen tarihi şahsiyetlerin IQ'larının nasıl tahmin edildiğini açıklıyor (John Stuart Mill: 200; Charles Darwin: 160).
Dean Keith Simonton California Üniversitesi’nde psikoloji profesörüdür. Özellikle insan zekâsı ve yaratıcılık ile ilgili alanlarda çalışmaktadır. 1948’de Los Angeles'ta doğan Simonton, 1975’te doktorasını Harvard'dan almış olup yüksek prestije sahip olan ‘William James Kitap Ödülü’ sahibidir.

Eser Adı: Dâhiler Neden Dâhiler?
Eser Alt Başlığı: Nasıl Yaratıcı Bir Dâhi Olabileceğinize Dair Paradoksal İpuçları

Yazar Adı: Dr. Dean Keith Simonton

Türü: Popüler Bilim
Sayfa Sayısı: 296
Kitap Boyutları: 13,5x21cm
 
Teknik Özellikler
YazarDR. DEAN KEITH SIMONTON
Diğer Özellikler
Stok KoduSOLA18
MarkaSOLA
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.