BASKI ALTINDA

Fiyat:
273,00 TL
İndirimli Fiyat (%59,5) :
110,63 TL
Kazancınız 162,37 TL
Aynı Gün Kargo
Kitap Tanıtım Yazısı:
Güçlü Kızlar’ın (Untangled) yazarından, kız çocuklarının ilkokuldan üniversiteye kadar deneyimledikleri, korkutucu biçimde artan kaygı ve stres konusunda ihtiyaç duyulan bir rehber.
Araştırmalar kız çocuklarında kaygı seviyesinin hızla yükseldiğini göstermekte; sık sık gergin, üzgün ya da endişeli hissettiklerini söyleyen kızların oranının 2009’dan 2014’e kadar %55 arttığını, erkeklerin oranının ise değişmediğini ortaya koymaktadır.
İlk kitabı Güçlü Kızlar’da merak uyandıran, esprili bir üslup ve ikna edici bir tarzla yüzlerce okuyucunun kalbini kazanan Damour, bu kitabına psikolojik baskıya ilişkin gerçekleri anlatmakla başlıyor.
Hiçbir ebeveyn, kızının duygusal sıkıntı çekmesini istemez. Dolayısıyla Damour, kız çocuklarının hayatında gerginliğin kök saldığı birçok yönü ele alıyor: Evdeki ilişkiler, okuldaki baskılar, diğer kızlar ve erkekler arasındayken duyulan sosyal kaygı ve internetteki hayat.
Yale Üniversitesi'nden onur derecesi ile mezun olan ve Michigan Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde doktorasını tamamlayan Lisa Damour, kız çocuklarına ilişkin araştırmalara ev sahipliği yapan Laurel Schools Center For Research on Girls’ün direktörüdür. 

 

Eser Adı: Baskı Altında
Eser Alt Başlığı: Kız Çocuklarında Kaygı ve Stres
Orijinal Adı: Under Pressure
Yazar Adı: Dr. Lisa Damour
Türü: Aile ve Çocuk
Sayfa Sayısı: 272
Kitap Boyutları: 13,5x21cm
 

Teknik Özellikler
YazarDR. LISA DAMOUR
Diğer Özellikler
Stok KoduSOLA20
MarkaSOLA
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.